חובבי יין – אי פעם לגמתם מהלבן, האדום או הרוזה האהובים עליכם ותהיתם איך נוצר היין? התהליך של הפיכת ענבים למשקה היקר לכם הוא אכן מרתק. זהו שילוב של מדע, מסורת ואומנות. החל ממבחר הענבים הבשלים, דרך תהליך התסיסה והיישון הקפדני ועד לבקבוקים ולבסוף מציאת דרכו לשולחנכם, כל בקבוק יין מספר את הסיפור הייחודי שלו. במאמר זה תוכלו להכיר את התהליך שעוברים היינות. שנתחיל?

יין לבן – מהענבים לכוס

יין לבן מופק בעיקר מענבים ירוקים או צהבהבים, אם כי ניתן להכין אותו גם מענבים אדומים עם הסרת הקליפה בשלב מוקדם של התהליך. יינות לבנים יכולים להשתלב עם קינוחים מפנקים או ארוחות קלילות, והם מוכרים במגוון הטעמים שלהם.

תהליך הייצור

 

 

יין אדום – מסע של צבע וטעם

בניגוד ליין לבן, יין אדום מיוצר באמצעות הענב כולו, כולל הקליפה. הדבר מעניק ליין את צבעו האופייני ומכניס טאנינים התורמים למבנה היין ולמורכבותו.

תהליך הייצור

יין רוזה – האמצע

יין רוזה, בעל הגוון הוורדרד, מופק באמצעות שילוב חלק מהצבע מקליפות ענבים אדומים, אך הן לא מספיקות כדי להכתירו כיין אדום. wine house מציעים לכם את האפשרות להתנסות בכמה כאלה.

תהליך הייצור

נקודות חשובות

לסיכום

בעולם עשיר ומגוון, היין תופס את מקומו הייחודי, וצובע את הרגעים שלנו בגוונים שונים של שמחה, נוחות ותחכום. הבנת המורכבות של הכנת יין לבן, אדום ורוזה מאפשרת להעריך את המשקאות האלה מעבר לטעמם, צבעם והארומה שלהם. באמצעותה, אפשר להבין את המאמץ, הסבלנות והאומנות שמושקעים בכל בקבוק. מהבציר המוקפד של הענבים, התסיסה החרוצה, ועד ליישון הסבלני והבקבוק הסופי – כל שלב הוא עדות לאהבה ולמלאכה שמאחורי ייצור היין. אז בפעם הבאה שאתם מוזגים לעצמכם, זכרו את המסע שהענבים עברו כדי להגיע לכוס, ותנו לו להעצים את חוויית ההתענגות.