תאריך

עשו זאת בעצמכם: איך להכין מחברת מתכונים מעוצבת?

מי שאוהב לבשל, בין אם באופן מקצוע ובין אם באופן חובבני, וודאי נוהג לשמור מתכונים מיוחדים או טיפים חשובים מעולם הקולינריה. במקום לשמור את כל המתכונים על דפים שמפוזרים בכל רחבי הבית, תוכלו להכין בעצמכם מחברת ייעודית שתאגד בתוכה את כל המתכונים שחשובים לכם. איך עושים זאת? אספנו כמה רעיונות.

הצטיידו מראש

כדי שתוכלו להכין בעצמכם את מחברת המתכונים, חשוב לרכוש את כל חומרי היצירה והציוד מבעוד מועד, כשיש מגוון רחב של אפשרויות (עליהן נפרט בהמשך). בחנות המקוונת של גרפוס למשל, תוכלו למצוא מחברות בכריכה קשה, שאותן תוכלו לעטוף ולעצב כיד הדמיון (וזו גם האופציה הקלילה והמומלצת מבין כולן). כמו כן, תמצאו באתר גם קלסרים בגדלים שונים, שעשויים להיות יעילים יותר בעבורכם, ובייחוד אם אתם שומרים כמויות גדולות של מתכונים.

עשו זאת בעצמכם: איך להכין מחברת מתכונים מעוצבת?

שיטות פשוטות להכנת מחברת מתכונים

אז יש כמה שיטות פשוטות ומומלצות להכנת מחברת מתכונית אישית, כך שכל אחד יוכל לבחור את הדרך האידיאלית ביותר בעבורו.

  • עטיפת מחברת בכריכה קשה – רכשו מחברת שעשויה כריכה קשה, והשתמשו בקארדסטוקים, נייר אפלין ואפילו בדים, על מנת לכרוך ולעטוף אותה. תמצאו מגוון רחב של הדרכות ברחבי הרשת, עם הסברים מפורטים שיסייעו לכם לעטוף את המחברת על הצד הטוב ביותר.
  • עיצוב מחברת ספירלה – ניתן לרכוש מחברת ספירלה איכותית, עם דפים עבים וכריכה חלקה, ולעצב אותה בשלל דרכים. בתור התחלה, יש למדוד את גודל הכריכה, ולחתוך נייר מעוצב או חלק, בגודל שהוא מעט יותר קטן מגודל המחברת (כמובן יש להתחשב בספירלה). את הדף תוכלו להדביק על הכריכה, ולהוסיף פרחי נייר, מדבקות ושלל אלמנטים דקורטיביים.
  • עיצוב קלסר – מי מכם, ששומרים כמויות גדולות של מתכונים, וודאי יעדיפו להשתמש בקלסר גדול, שאליו ניתן להוסיף עוד ועוד דפים לפי הצורך. גם במקרה זה, תוכלו למצוא מגוון רחב של הדרכות לעיטוף קלסר ברחבי הרשת, ולעצב את קלסר המתכונים שלכם באופן חופשי.
  • כריכת מחברת במכשיר ייעודי – ישנו מכשיר ייעודי לכריכת מחברות שנקרא "סינץ'", והוא מאפשר לעצב את המחברת ודפיה מבעוד מועד, ולאחר מכן לכרוך את הכל עם ספירלה. אם אין ברשותכם את מכשיר הכריכה הנ"ל, תוכלו לבדוק אם ישנה אפשרות לכרוך את הדפים בבית דפוס.

חלוקת המחברת לפי נושאים

כשמתכננים את עיצוב המחברת, חשוב לקחת בחשבון גם את החלוקה הפנימית. אם בחרתם במחברת ספירלה ללא חוצצים או מחברת בכריכה קשה, תוכלו להכין חוצצים בעצמכם וליצור חציצה בהתאם לצורך (אפשר לחתוך ריבוע קטן מבריסטול, ולהדביק בצורה כזו שהריבוע יבלוט החוצה מהמחברת).

אם בחרתם באופציה של קלסר מתכונים, כל שנותר לעשות זה רק לרכוש חוצצים ולבצע את החלוקה. אם החלטתם להכין מחברת מאפס (באמצעות מכשיר כריכה), תוכלו להכין את החוצצים מבעוד מועד, ולסדר אותם בין הדפים לפני כריכת המחברת.

החלוקה תאפשר לכם לשמור על סדר בתוך המחברת, למשל תוכלו ליצור חוצץ ייעודי לחגים, ושם לשלב מתכונים כשרים לפסח, מתכונים לראש השנה ואפילו מתכונים לשבועות. מלבד זאת, תוכלו לבצע חלוקה של מנות ראשונות, קינוחים וכו'.

יש לא מעט שיטות מעולות להכין בעצמכם את מחברת המתכונים האישית שלכם. כל שנותר לכם, זה לבחור את השיטה האידיאלית ביותר, לרכוש את כל החומרים, ולפצוח במלאכה!

מאמרים שעשויים לעניין אותך

נגישות