לבשל ולבלות זמן רב במטבח זה דבר מהנה ומספק בלי שום ספק, אבל ישנו תוצר לוואי שנוצר ככל שאנו מבשלים יותר ואנו מדברים כמובן על הזבל והלכלוך. מרביתנו זורקים אותו לפח וככל שאנו מבשלים יותר, כך מתמלא הפח יותר ונעשה עמוס תוך זמן קצר, ואם לא נפנה אותו בזמן הוא ידיף בהקדם ריח רע. בתור ישראלים, למדנו לחיות עם הדבר הזה פחות או יותר בשלום ואנחנו פשוט רגילים לזה על אף אי הנוחות הגדולה שבדבר. אך אם היו אומרים לכם שיש פתרון שיכול לפתור לכם את הבעיה לחלוטין בקלות ולא בעלות מוגזמת? ובכן, כולנו היינו רוצים פתרון כזה וטוחן האשפה שהוא פופולרי במיוחד מחוץ לישראל אבל כאן לא נפוץ כלל הוא בהחלט הפתרון הזה. בעזרת טוחן האשפה אפשר למעשה לטחון את כל הפסולת הרטובה (שאריות אוכל, קפה, קליפות של פירות ועוד) וכך להזרים אותה אל מערכת הביוב במקום לשמור אותה בפח. מפני שהפסולת הזו היא זו שתופסת את מרבית הנפח ואחראית על מירב הריחות הרעים, טוחן האשפה בעצם הופך את כל הבעיה לזניחה ושולית. אם גם אתם שוקלים לרכוש טוחן אשפה, הנה מדריך עם דגשים שיעזרו לכם לבחור את הדגם שמתאים לכם.

עוצמה

בראש ובראשונה בהגיעכם לבחור את טוחן האשפה הבא שלכם, עליכם להבין בדיוק איך הוא עובד ועד כמה הוא עוצמתי. יש דרגות שונות של מנועים ומערכות חיתוך וטחינה. מצד אחד של הסקאלה ניתן למצוא את הטוחנים הביתיים הפשוטים עם מערכות סכינים חלשות יחסית, ומהצד השני תמצאו את הטוחנים התעשייתיים והחזקים ביותר שעובדים בעוצמה חזקה והם בעלי מערכת סכינים מסגסוגת מתכת חזקה במיוחד. הבחירה שלכם צריכה לקחת בחשבון את סוגי המזון שאתם משתמשים בהם ואת תדירות ייצור הפסולת שלכם. אם אתם מבשלים הרבה ובמיוחד אם אתם מכינים מאכלים מאתגרים יותר שקשה לטחון בדרך כלל (כמו בשר, עצמות של עוף וכן הלאה), חשוב לוודא שאתם רוכשים טוחן חזק בלבד שיצליח להתמודד עם האתגר.

לעומת זאת, אם אתם מבשלים בתדירות נמוכה יחסית ועל כן לא תזדקקו לשירותיו של הטוחן יותר מדי וכן אם המזון שלכם הוא לרוב רך ופשוט לטחינה, אפשר בהחלט לכוון לטוחנים פשוטים יותר. מדובר באביזר שישדרג את חוויית הבישול שלכם, אז כדאי לבחור במוצר שיתאים לצרכים שלכם.

טוחן אשפה למטבח: דגשים לבחירת הדגם המתאים

מחיר

כמובן שהמחיר גם משחק תפקיד בבחירה וזה משהו שצריך לקחת בחשבון מהרגע הראשון, במיוחד כשקונים אביזרי בישול (ובייחוד אם קונים אביזרי בישול באונליין). יש לומר כבר עכשיו כי ככל שתרצו טוחן אשפה איכותי וחזק יותר, כך יעלה מחירו באופן טבעי. יחד עם זאת, אם אתם יודעים שאתם צריכים להשתמש בו בתדירות גבוהה יחסית, אנחנו לא ממליצים להתפשר ולרכוש טוחן אשפה זול. זכרו כי מדובר על השקעה לטווח ארוך עם מוצר שיחסוך לכם הרבה כסף ובעיקר אי נעימות ועדיף להשקיע טיפה יותר עכשיו מאשר להתאכזב אם טוחן לא מספיק חזק אחר כך.

תפעול, רעש ובטיחות

לבסוף חשוב לשים לדברים הללו ולראות אם התפעול המוצע נוח לכם ומתאים לכם. כמו כן שווה לשאול לגבי הרעש שהטוחן מפיק שעשוי להיות טורדני אפילו אם לא משתמשים בו בתדירות גבוהה. לבסוף, הקפידו לוודא כי הוא מצויד במערכות בטיחות מתקדמות, במיוחד אם יש בבית ילדים קטנים.

אם תקפידו על הדברים הללו, תבינו את העוצמה של הטוחן, את התפעול שלו ואת מנגנוני הבטיחות, תוכלו לבחור בקלות טוחן איכותי שמתאים לכם. מכאן, הדרך לשיפור משמעותי באיכות החיים היא קצרה ותוך זמן קצר תפסיקו לסבול מפח עמוס לעייפה וריחות לא נעימים.