תאריך

מה זה שרת וירטואלי VPS ולמה עסק המזון שלכם צריך אותו?

עסק בתחום המזון, חייב להתנהל בצורה מסודרת. לעסק עצמו יהיו בוודאי כמויות מידע לא קטנות וכל פעילותו צריכה להתבצע באופן מסודר, כולל בכפוף לתקנות שונות. איך המחשוב מסייע לכך? כיצד הוא מציג אתגרים חדשים? מהו VPS ובאיזה אופן, הוא יסייע לכם גם בניהול וגם בפתרון האתגרים החדשים?

כל העוצמה, ללא הסרבול 

עסקים מתנהלים כיום, מתוך הסתמכות ניכרת על מערכות מחשוב. גם עסק מזון, בוודאי עושה זאת, בהיקף כזה או אחר. אלא שעם המחשוב עצמו, מגיעים גם אתגרים חדשים, כפי שציינו. יש לרכוש את ציוד המחשוב שדרוש לשם כך, לנהל אותו באופן שוטף, לספק תמיכה טכנית למשתמשיו בעסק, לטפל בתקלות, בשדרוגים ועוד. כל זה, גוזל משאבים לא מעטים מהעסק. מה ניתן לעשות בכדי לפתור זאת? אחת הדרכים הבולטות כיום, היא להשתמש בשירותי ענן. באמצעות שרת וירטואלי vps של  GNSלמשל, ניתן להקל משמעותית, על כל הכרוך בשימוש בשרתים. VPS או Virtual Private Server הוא "שרת וירטואלי", אשר ניתן לצרוך גם כשרות בענן. יתרונו הגדול, הוא ביכולת להתאים בצורה גמישה לדרישות משאבים משתנות. ישנם יתרונות נוספים, שמייד נפרט, בהם בולט מאוד גם פישוט המחשוב בכלל. במילים אחרות – לקבל את כל העוצמה של השרת, עם הרבה פחות סרבול עבורכם.

כיצד זה עובד?

זהו הסבר בסיסי קצר, למי שפחות מתמצאים בענייני המחשוב שהזכרנו:

  • שרת – מחשב עוצמה, אשר מספק שירותי מחשוב למחשבים אחרים. לרוב שרתים עסקיים פועלים דרך רשת פנימית בעסק (LAN – Local Area Network). אך ניתן כאמור להשתמש גם בשרתים "בענן".
  • "שירותי ענן" – שירותי ענן, כולל שרתים בענן, הוא מצב שבו שוכרים שימוש בשרת, אליו ניגשים דרך רשת האינטרנט.
  • וירטואליזציה – שכבת תוכנה מיוחדת שמותקנת על שרתים פיזיים ומאפשרת ליצור עליהם הדמיות של סביבות מחשוב שונות.
  • שרת וירטואלי – הדמיה של שרת באמצעות וירטואליזציה, על גבי שרת פיזי. בגישה זו, ניתן ליצור אוסף שרתים וירטואליים, על גבי שרת פיזי בודד.
  • VPS בענן – שרות ענן, של גישה לשרת וירטואלי לשימוש העסק שלכם. איזה שימוש? כל מה שתרצו לעשות איתו, כפי שהייתם מנצלים שרת פיזי בבעלותכם. בין אם זה בתור שרת קבצים, שרת אחסון אתר, שרת פיתוח וכדומה.

שרת וירטואלי VPS

יתרונות הענן

לשימוש בשירותי ענן, יתרונות רבים ומשמעותיים ביותר. זו הסיבה לכך, שתחום זה הפך בשנים האחרונות להיות פופולארי מאוד בעסקים. יתרונות אלה, כוללים בין השאר:

  • חסכון ניכר במשאבים – פחות חומרה לרכוש ולנהל בעצמכם, פחות רישיונות תוכנה וצוות קטן יותר שדרוש לניהול המחשוב הפנימי. צמצום נפח המחשוב הפנימי, גם מצמצם את שטח הרצפה שהמחשוב תופס, אשר עולה לעסקים בשכירות (או עלות רכישת נדל"ן), לצד עלויות חשמל ומיזוג לציוד המחשבים.
  • התמקדות בעיקר – יכולת להפנות את המשאבים שחסכתם באופן זה, לכיוונים אשר חשובים לכם יותר.
  • המשכיות עסקית – צמצום הסיכון לפגיעה בתפקוד העסק, מאחר שכל מה שנמצא "בענן", לא מושפע ממקרי כשל ואסון פנימיים בעסק.
  • גמישות גבוהה ביותר בשימוש – יכולת לגשת אל שרות הענן מכל מקום, בכל זמן, מכל התקן מחשוב בעל דפדפן.
  • סקלאביליות – יכולת לשנות בקלות את היקף השימוש בשירות. לדוגמה, מאחר שאנו מדברים על שרתים בענן, יכולת להקים במהירות רבה אוסף של שרתים חזקים.

 

חשוב לציין, ששירותי ענן מתחברים כיום בצורה יעילה מאוד למחשוב פנימי בעסק. כמו כן, בהחלט ניתן לשלב באופן נוח וגמיש, מחשוב פנימי רגיל בעסק ואוסף של שירותי ענן.

 

לסיכום

בכל עסק, כולל עסק בתחום המזון, כדאי לשקול שימוש בשירות VPS.

מאמרים שעשויים לעניין אותך

נגישות