תאריך

מאכלים נגד נשירה: מה להוסיף לתפריט כדי לחזק את השיער?

מקובל לחשוב כי נשירת שיער היא תופעה ממנה סובלים גברים בלבד, אך בעוד ההתקרחות הגברית שנשירת השיער היא חלק מרכזי בה היא בהחלט נפוצה ומוכרת, מתברר כי זו תופעה רווחת הרבה יותר ממנה סובלים גם נשים וכמובן גברים שאצלם לא מדובר בהתקרחות הגברית הטיפוסית. הסיבות לנשירת השיער הן שונות מגוונות ואלו יכולים להיות חוסרים תזונתיים, חוויה ארוכה וממושכת של מתח וסטרס או גורמים סביבתיים כמו חשיפה ארוכה לשמש או שימוש בתכשירים עם כימיקלים לא טובים שמעודדים את הנשירה. במקרים הללו חשוב לדעת כי לרוב מדובר במשהו הפיך וכי ישנם בהחלט צעדים שניתן לעשות על מנת להחזיר את השיער המלא והבריא. אחד הדברים החשובים הוא להקפיד על תזונה מגוונת ומאוזנת עם כל הרכיבים שהגוף צריך, וכן חשוב לדעת שיש מאכלים ספציפיים המסוגלים לחזק את השיער ולהחזיר אותו לאיתנו. אם גם אתם סובלים מהתופעה הזו, הנה כמה מאכלים שאתם צריכים להכיר ושכדאי גם לכם לנסות.

דגים

לפני שנתחיל, נאמר כי אם אתם רוצים לצלול לעומק הנושא ולטפל בבעיית הנשירה אצלכם, תמצאו עוד מידע על נשירת שיער ודרכי טיפול במגזין balding והוא מומלץ בהחלט לכל מי שהנושא מעסיק אותו.

דגים זה מזון מצוין לחיזוק השיער ויש בהם חומרים רבים המסייעים לכך. המרכזי שהם הוא חומצת השומן אומגה 3 שהיא חשובה באופן כללי לתפקוד הגוף ואחראית בין היתר למראה שיער מבריק ובריא.

גיואבה

בגויאבה יש הרבה מאד ויטמין C שהוא ויטמין שיודע ביכולת שלו להגן על השיער מפני שבירה. שיערה שנשברה היא כזו שתנשור במהירות וזהו אחד הגורמים הנפוצים ביותר לנשירה. מומלץ לשלב עם עוד מאכלים עתירי ויטמין C כמו תפוזים.

בטטות

הבטטות מכילות רכיב הייחודי שנקרא בטא קרוטן שעובר המרה מרגע שהוא נכנס לגוף והופך לוויטמין A. הוויטמין הזה עושה הרבה דברים נפלאים, ואחד מהם הוא עידוד של בלוטות שנמצאות בקרקפת לייצר נוזל שמנוני שבעצם מונע את ההתייבשות של השיער, עוד סיבה נפוצה מאד לנשירה.

מאכלים נגד נשירה: מה להוסיף לתפריט כדי לחזק את השיער?

ביצים

ביצים זה כידוע מקור נפוץ ומצוין לחלבון וחלבון הוא למעשה אחד הרכיבים החשובים ביותר בחיזוק הציפורניים והשיער וזה עוד מאכל שעשוי בהחלט לסייע במקרים של שיער שברירי.

יוגורט יווני

ביוגורט יש הרבה רכיבים מצוינים שתורמים לבריאות הגוף ואחד מהן הוא ויטמין B5 שגם נקרא בשם אחר חומצה פנטונית. הרכיב הזה עוזר מאד בשיפור זרימת הדם לקרקפת וכך מסייע בחיזוק שיער דליל ואף עשוי לסייע בהאטה של אובדן שיער.

תרד

דיברנו קודם לכן על החשיבות של לחות השיער והתרד זו דרך נפלאה לשמור על לחות גבוהה ובריאה. הוא מכיל רכיבים מעולים כמו ויטמין A, ברזל, בטא קרוטן, חומצה פולית וויטמין C ובכך מסייע משימה החשובה הזו שקריטית גם היא למניעת נשירה. יש המון מתכונים נפלאים שאפשר להכין איתו כמו תבשיל תרד, תרד מאודה ועוד.

גרעיני דלעת

בגרעיני דלעת יש את אחד הרכיבים החשובים והחיוניים ביותר לחיזוק שורשי השיער – אבץ. לרוב נמצא אותו בבשר ודגים בכמות מספקת, אך מי שלא אוכל מספיק בשר ודגים עלול בהחלט לסבול מנשירה שעשויה לבוא לידי ביטוי אגב לא רק בשיער הראש, אלא במקומות אחרים כמו הריסים.

אנו ממליצים בהחלט לנסות להכניס את המאכלים שאתם לא אוכלים באופן סדיר לתפריט ולראות אם יש שיפור בנשירה עם הזמן. כמו כן, מומלץ להתייעץ עם הרופא ולבדוק אם יש לכם חוסרים בגוף ויכול מאד להיות שהאפשרות של שימוש בתוספי תזונה שונים תתאים לכם.

מאמרים שעשויים לעניין אותך

נגישות