תאריך

לעור מושלם ועצמות חזקות: רעיונות למנות עשירות בקולגן

מאז ומתמיד, המדע ועולם היופי והטיפוח עוסקים במטרה אחת משותפת והיא למצוא את הדבר הזה שהופך אותנו לצעירים ושמשאיר את הגוף שלנו רענן גם בגילאים מאוחרים יותר. נראה שעד היום לא נמצא אותו "מעיין הנעורים" שישאיר אותנו צעירים לנצח (ואולי טוב שכך), אבל כן התרחשו כמה פריצות דרך משמעותיות שמקרבות אותנו לשם והיום כבר יש הבנה גדולה הרבה יותר של אותם הדברים שמשאירים את הגוף צעיר ורענן. אחד הגילויים המשמעותיים בעניין הזה הוא חלבון הקולגן, זה שאחראי בין היתר על מראה בריאה של העור, השיער והציפורניים, ואחראי גם בין היתר על חיזוק העצמות, על שרירים גמישים ובעלי טווח תנועה גדול יותר ועל חיות ואנרגיה מוגברת באופן כללי. הקולגן מיוצר בגוף באופן טבעי, אך החל מגיל 20 ומעלה, המאגרים הטבעיים מתחילים להידלדל וכך אצל מרבית האנשים קיים חוסר בחלבון החיוני הזה. בזמן הזה חשוב להתחיל ולהחזיר לגוף את כמויות הקולגן לו הוא זקוק, ודרך טוב לעשות זאת היא דרך מאכלים ומוצרי מזון שאנו צורכים. הנה כמה מאכלים ששווה להכיר ולצרוך על בסיס קבוע עבור צריכת קולגן מספקת.

פירות הדר

באופן כללי שווה לדעת שצריכה של סוגי המזון המכילים כמות גבוהה של ויטמין C, עוזרת לספיגת הקולגן בגוף והיא חיונית מאד למי שרוצה להפיק את המקסימום מהחלבון הזה. פירות הדר עם כמובן עשירים מאד בוויטמין C ואולי המאכלים שהכי מזוהים איתו, וצריכה שלהם על בסיס קבוע ובכמויות גבוהות יחסית בהחלט תעזור לכם להשיב לגוף את כמויות הקולגן הנדרשות. חשוב לדעת שלא כולם מצליחים להשיג את כמויות הקולגן הנדרשות דרך המזון בלבד, וכי במקרה של חוסר ניתן להיעזר בתוספי התזונה של "קולגן פלוס" שמציעה מגוון רחב מאד של מוצרי קולגן וכך ניתן למצוא את הסוגים שאנו צריכים באופן ספציפי.

בשר, דגים וביצים

ככל הנראה שחוץ מקולגן יצא לכם לשמוע גם על אומגה 3, והאמת היא שהוא קשור באופן ממש ישיר לקולגן. אומגה 3 זו חומצת חלבון ואחת החשובות שבהן למעשה, וחומצות החלבון הן אלו שמרכיבות הלכה למעשה את הקולגן בגוף. במוצרים כמו ביצים, בשר (לדוגמה בשר טחון) ודגים – יש כמויות גדולות מאד אומגה 3 ולכן אלו מאכלים מומלצים לכל מי שרוצה להגדיל את כמויות הקולגן בגוף. באופן ספציפי אנו ממליצים על עוף דל שומן ועל דגים מסוג מקרל, הרינג, סרדינים וסלמון.

ברוקולי וירקות ירוקים

הברוקולי עשיר גם הוא בוויטמין C ממש כמו פירות ההדר ועוזר לגוף לספוג את הקולגן וכך גם עלים ירוקים כמו קייל או עליי בייבי, שגם מלאים בסיבים תזונתיים שמסייעים לספיגה גבוהה גם הם.

לעור מושלם ועצמות חזקות: רעיונות למנות עשירות בקולגן

דגנים מלאים

דגנים מלאים זו עוד דרך נפלאה לעודד את הקולגן בגוף. הם מכילים בעצמם כמות מסוימת של קולגן, אבל חשוב מכך יש בהם את אחד המינרלים החיוניים ביותר – אבץ. אבץ הוא מינרל שמסייע לכמויות קולגן קטנות יחסית להיספג במלואן בגוף והוא בעצם תורם לניצול מקסימלי של החלבון. חיטה, כוסמין, שיפון, שיבולת שועל ושעורה – וכמובן חשוב לבחור בדגנים מלאים בלבד.

חשוב לדעת שמאכלים מסוימים אכן יכולים לסייע בשיפור ספיגה של ויטמינים ומינרלים, ויש אפילו מאכלים שיכולים לסייע בחיזוק השיער או הציפורניים, תכונה נהדרת שתיתן לכם ערך מוסף.

לסיכום

קולגן הוא אחד מהחלבונים החשובים ביותר בגוף וחשוב להחזיר את המאגרים שאבדו בעזרת המזון, במיוחד למי ששואף לגוף בריא יותר ולמראה עור חלק וצעיר. במקרים בהם לא מצליחים להחזיר מספיק קולגן לגוף, שווה בהחלט להתייעץ עם הרופא ואם תזונאי ולשקול את האפשרות המצוינת של שימוש בתוספי תזונה המכילים קולגן. בהצלחה!

מאמרים שעשויים לעניין אותך

נגישות