מצד אחד אנשים רגילים לקחת הלוואה. רגילים לקחת הלוואה כדי לכסות חוב, להתחתן, לרכוש רכב, לנפוש בחו"ל, לממן תואר וכדומה. מצד שני, אנשים מודעים לעובדה שהלוואה אינה תמיד הפתרון, ועל כן גם אם ההלוואה מפתה ומוגשת בצורה מזמינה, יש לדעת לסרב ולהבין כיצד מתייעלים כלכלית. עם זאת, כאשר מבקשים לקחת הלוואה עבור קידום העסק, נדרש להפנים שקיימים מגוון אפיקים ייעודיים, ואם רק פועלים נכון, מסייעים למסעדה לפרוח ולהתקדם לעבר היעדים הרצויים. מכאן שעבור עסקים רבים, ממש כמו מסעדות, אין שאלה האם לקחת הלוואה, אלא השאלה היא כיצד לוקחים הלוואה בתנאים נכונים ומדויקים, ופה חברת חכם משכנתאות ניגשת להעניק מגוון עצות חשובות.

בחינת אפיקים מקבילים

ציינו שברוב המקרים עבור עסקים נכון לקחת הלוואה. עם זאת, מי שפונה אל חברת חכם משכנתאות מהר מאוד מבין שלצד לקיחת הלוואה, קיימים אפיקים מקבילים. כך למשל ניתן להטיב את התנאים של הלוואה קיימת, ואף עידו עוז (בעלי החברה) נוהג לייעץ לנקות את החובות הקיימים, טרם נוטלים הלוואה חדשה. כיצד? לעיתים שווה לקחת משכנתא לאיחוד הלוואות, וזאת במקום לקחת עוד הלוואה שמציגה תנאי ריבית בינוניים לצד תנאי החזר שרחוקים מלהיות נוחים. הרעיון הוא לקחת משכנתא בתנאים מעולים ובאמצעותה גם להחזיר את סך ההלוואות שקיימות ברקע, גם להשיג את הסכום הנחוץ וגם להשיג תנאי החזר הרבה יותר נוחים לצד תנאי ריבית הרבה יותר משתלמים. עם זאת, צעד מעין זה אפשרי רק אם המסעדה יושבת על נכס שנמצא בבעלותכם, כלומר רק אם אפשרי למשכן את הנכס בתמורה.

חשיבות ייעוץ מקצועי

כפי שראינו, הלקוחות של חכם משכנתאות נהנים משלל פתרונות חלופיים. מכאן שאם חושבים שזקוקים לקחת הלוואה כדי לרכוש מקרר חדש, או כדי להגדיל את השטח של המסעדה, הרי שאין למהר לפעול, אלא ראשית נדרשים לשבת לבחון אופציות חלופיות, ובו זמנית לנתח את המצב הכלכלי. יש לזכור שכאשר מדובר בעסק, לכל החלטה יש השפעה על לא מעט אנשים. לא רק עליכם בעלי העסק, אלא גם על העובדים, המשקיעים והלקוחות. מכאן שאם מבקשים לקבל החלטה מושכלת, הכרחי לקבל ייעוץ מקצועי. עידו עוז והצוות שלו ישמחו לשבת עמכם ולבחון את המצב לעומק, כך שיימצא עבורכם הפתרון הנכון ביותר. פתרון שלוקח בחשבון התייחסות למצב הכלכלי הנוכחי, ליעדים העסקיים, להכנסות והוצאות עתידיות וכדומה.

 

 

הלוואה חוץ בנקאית

הייתם שמחים להשיג הלוואה, אך חוששים שהבנקים "סימנו" אותכם, כך שעומדים לוותר מראש על ההיתכנות להשיג את ההלוואה הרצויה? עידו עוז וצוות היועצים שלו סייעו לאורך השנים לאינספור לקוחות להשיג הלוואות, כולל ללקוחות שנחשבים "מסורבי בנקים". כיצד? החברה בבעלותו של עידו עוז מחזיקה בשורה של קשרים חשובים עם מגוון גופי הלוואה חוץ בנקאיים, כך שאין למהר להרים ידיים.

כך מטיבים את נקודת הפתיחה

מעבר להיתכנות לאפס את הלוואה הקיימת באמצעות משכנתא לאיחוד הלוואות, מעבר להיתכנות לפנות לגוף הלוואה חוץ בנקאי, ואף מעבר לבחינת מחזור משכנתא קיימת לטובת הטבת ההחזר החודשי, יש דברים נוספים שניתן לעשות. כך למשל שווה להבין איזה סכום נכון להלוות (אין למהר לקחת את הסכום הגבוה ביותר שניתן להשיג). שווה לאפשר לגוף מקצועי להתמקח עבורכם על תנאי ההלוואה (עשוי לתמוך בתנאי ריבית טובים ולהקטין את ההחזר החודשי). שווה לבנות את ההחזר החודשי בהתאם למשתנים ייחודיים. שווה להשוות בין שלל הצעות וכדומה.

לסיכום

נציין שברוב המקרים יהיה זה נכון לקחת הלוואה עבור קידום המסעדה, אך יש לדעת כיצד פועלים, ואף לשלב ראייה היקפית ולייעל את סך ההתנהלות הכלכלית. בכל הנוגע להלוואות, אין מקום לטעויות, ולכן כה מומלץ להיעזר בייעוץ מקצועי מבית חברה שמתמחה בהלוואה הגדולה מכל, משכנתא. בהצלחה!