המלפפונים נרקבים אחרי כמה ימים והחסה שקניתם השחירה עוד לפני שהספקתם לאכול ממנה? כנראה שאתם לא מאחסנים את הירקות שלכם בצורה נכונה. אין עוררין על חשיבותם של פירות וירקות לבריאות שלנו, בעיקר בזכות כל הוויטמינים והמינרלים שהם מכילים, אבל איך נוכל לשמור על הערכים התזונתיים הטובים של הירקות לאורך זמן ולהימנע מבזבוז? במאמר שלפניכם ריכזנו את כל הטיפים המנצחים לאחסון נכון ויעיל של ירקות.

טיפול כללי בפירות וירקות

הכול מתחיל מהתוצרת שאתם רוכשים. הקפידו לקנות פירות וירקות טריים, בשלים ומוצקים, וודאו שאין עליהם פגמים או נזקי חרקים. לאחר מכן, רפדו את המגירות במקרר בהן אתם מאחסנים את הירקות בנייר סופג או במגבת (והקפידו להחליף את הריפוד בכל שבוע) כדי למנוע עודפי לחות. כמו כן, כשאתם מאכסנים את הירקות, מומלץ להפריד ביניהם בגלל שכל ירק פולט גז אתילן במהלך הבשלתו בזמנים שונים, מה שעשוי להשפיע על קצב ההבשלה של ירקות אחרים שנמצאים בסמוך. באתר DYN Store מסבירים על אחסון פירות וירקות בהרחבה כך שתוכלו לקרוא מידע נוסף על שיטות שיכולות להאריך את חייהם של הפירות והירקות שאתם רוכשים.

אחסון ירקות

כל הירקות נבדלים זה מזה בתהליך ההבשלה שלהם, וכתוצאה מכך כל ירק יש לאחסן באופן מעט שונה. להלן מספר דגשים שיש לבצע באחסון של ירקות:

מלפפונים

מלפפון אינו "אוהב" קור, והטמפרטורות הנמוכות במקרר הביתי עלולות לקצר את חייו. עם זאת, אי אפשר לאחסן מלפפון מחוץ למקרר משום שהוא עלול לאבד את ערכו התזונתי. לכן, יש לאחסן את המלפפונים במקרר, אבל לנקוט במספר אמצעי זהירות שישמרו עליהם: ארזו את המלפפונים בשקיות פלסטיק סגורות (אך לא אטומות לחלוטין) ועטפו כל מלפפון במגבת נייר כדי למנוע הצטברות של לחות.

בננות

בננות מומלץ לאחסן מחוץ למקרר בכל חודשי השנה, משום שהן לא מגיבות טוב לקור. כדי לזרז את הבשלתן, הניחו אותן לצד תפוחים, ואם הן מבשילות יתר על המידה, תוכלו להכין מהן מתכונים משגעים, קלים להכנה וטעימים ביותר.

 

 

עגבניות

בדומה למלפפון, גם העגבנייה לא מגיבה היטב לקור, ולכן בחודשי החורף מומלץ לאחסן אותה דווקא מחוץ למקרר כדי שהיא תישמר לאורך זמן. בקיץ, תוכלו לאחסן את העגבניות במקרר למשך שבוע לכל היותר, כשהן ארוזות בשקית פלסטיק ועטופות בנייר מגבת לספיגת הלחות.

חסה

את החסה יש לאחסן בשקית סגורה ומחוררת בחורים קטנים, ומומלץ שלא לאחסן אותה ליד תפוחים משום שתפוחים מפרישים גז אתילן בכמות גבוהה, מה שעשוי לעודד ריקבון בחסה. כמו כן, תוכלו להפריד את עלי החסה, לשטוף אותם מראש ולאחסן אותם בקופסת פלסטיק מרופדת בנייר סופג כדי להאריך את חייהם.

פלפלים

פלפלים אדומים, צהובים וכתומים ללא פגמים ניתן לאחסן במקרר עד כשלושה שבועות, משום שהם מגיבים היטב לקור. עם זאת, גם כאן כדאי לעטוף את הפלפלים בנייר מגבת כדי לספוג את הלחות המצטברת, ומומלץ לחתוך את העוקץ של הפלפל (החלק הירוק) כדי שלא יחדרו דרכו חיידקים שירקיבו את הפלפל וירקות אחרים במקרר.

עשבי תיבול

עשבי תיבול הם חומר גלם נהדר לסלטים ירוקים ומרעננים, אבל צריך לדעת לאחסן אותם נכון. צמחי תבלין כמו כוסברה, פטרוזיליה, שמיר וכדומה חשופים להצטברות של לחות בתוך אריזתם, ולכן מומלץ לעטוף כל צרור של עשבים בנייר מגבת שיספיג את הרטיבות. כמו כן, תוכלו לאחסן את העלים בשקיות פלסטיק סגורות או בקופסאות פלסטיק.

סיכום

לסיכום, כדי לשמור על הפירות והירקות שאנחנו מאחסנים במקרר טריים וטובים לשימוש, מומלץ לטפל בכל ירק בנפרד ולהשקיע כמה דקות באחסון נכון.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.