עמותת אחינועם נוסדה בשנת 2018 ומאז פועלת בכל רחבי הארץ ותוך התמקדות בערי הפריפריה, מתוך מטרה לסייע ולדחוף את דור העתיד. למעשה, המייסדים של העמותה החליטו להרים את הכפפה ולספק מענה בדמות שורה של תוכניות חברתיות שנועדו לסייע לבני נוער לדחוף את עצמם קדימה, בין אם מדובר במסגרת הלימודים ובין אם מדובר במסגרת הצבאית ואפילו אקדמית. אם עדיין לא שמעתם על העמותה, עכשיו זה בדיוק הזמן.

עמותת אדרעי – עמותה חברתית בעלת השפעה אדירה על חייהם של בני נוער

את עמותת אחינועם הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי מתוך חובה מוסרית וערכית. למעשה, המייסדים שנולדו וגדלו בעיר צפת רואים בפעילות החברתית כחלק בלתי נפרד מיצירה של הזדמנויות חדשות שיכולות להוביל לצמצום הפערים וכן יצירה של נתיב שבמסגרתו כל בן או בת נוער יוכלו להגשים את עצמם, וזאת על ידי הצטרפות לשורה של תוכניות בעלות השפעה אדירה על חייהם ועל עתידם. בין התוכניות ניתן למנות בין היתר את תוכנית הליווי האישית המתבצעת החל מגיל 16 ונמשכת עד להשתלבות בשוק התעסוקה, כאשר בבסיס התוכנית הזו עומדת נקודת ההנחה כי באמצעות יצירה של פלטפורמת ליווי הנמשכת לטווח הארוך ניתן להוביל למימוש פונטציאל וכן סיוע להתגברות על מחסומים וקשיים עמם מתמודדים בני נוער מאזורי הפריפריה.

תוכנית זו זוכה לגיבוי מלא מצד הרשויות וגורמי החינוך, לצד משפחות שרואות בפעילות של העמותה כחלק בלתי נפרד מיצירה של שינוי בחברה הישראלית. עדות לכך ניתן למצוא בתגובות המצוינות אותם קיבלו המייסדים ומוצגים גם באתר הרשמי של העמותה, כאשר חלק מהותי מהפעילות מבוסס על מערך מתנדבים אשר פועל ימים כלילות למען הגשמת השאיפות של המייסדים – צמצום פערים וקידום של בני נוער, מתוך הבנה כי ככל שמסייעים מוקדם יותר, כך ניתן יהיה להוביל ליצירה של חברה מתוקנת ובעלת השפעה על עתידה של מדינת ישראל.

 

 

חלוקת מלגות לטובת קידום שווין הזדמנויות

תוכנית נוספת שאותה מקדמים באופן אישי המייסדים בראשות רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם איל אדרעי וכן רפי אדרעי היא תוכנית חלוקת מלגות המאפשרת לבני נוער מהפריפריה לקבל סיוע וליווי ארוך טווח, כולל בנייה של תוכנית פרטנית המותאמת בדיוק לצרכים שלהם ועם שימת דגש על יצירה של מענה שיגיע לידי ביטוי ביכולת לבצע שינוי חשיבה וקידום של המטרות האישיות, באמצעות חלוקה של מלגות. המתנדבים של העמותה מלווים את בני הנוער לכל אורך הדרך ואף להוביל ליצירה של מערך תמיכה גם בגילאים בוגרים יותר, כל זאת כחלק מפעילות חברתית ענפה שמובילה ליכולת לקדם את המטרות החברתיות לשמן הוקמה העמותה, כחלק מחשיבה על העתיד וכן הבנה כי באמצעות המלגות כמו גם התוכנית, ניתן יהיה לסייע לאותם בני נוער להגשים את עצמם.

לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה

תוכנית חברתית נוספת למען בני הנוער כוללת חלוקה של מחשבים מחודשים או חדשים לבני נוער הזקוקים לכך, וזאת בעקבות התפרצות מגפת הקורונה. במסגרת התוכנית הצליחה העמותה לסייע לאלפי משפחות וחילקה מעל ל-25,000 מחשבים, כאשר המגמה היא להמשיך ולהרחיב את התוכנית גם לערים נוספות, כל זאת כחלק מעשייה חברתית ענפה שמצליחה להוביל לקידום של אמירה חברתית מובחנת – מתן הזדמנות שווה לכל תלמיד ותלמידה במדינת ישראל, באמצעות מתן של אמצעים טכנולוגיים כמו למשל מחשוב.

לסיכום

עמותת אחינועם היא עמותה מובילה בתחומה שמצליחה מזה שנים רבות לסייע לאלפי בני נוער מכל רחבי הארץ, ואף לדחוף לצמצום הפערים ובהתאם לכך הפכה לעמותה בעלת השפעה אדירה. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקבל מידע נוסף אודות העמותה והמייסדים, כך שגם אתם תוכלו לקחת חלק פעיל בעשייה חברתית ענפה ומוצלחת.