תאריך

המטבח שהציל אותי: כך הבישול עזר לי להתמודד עם נזקי הרשלנות הרפואית

שלום, קוראים לי מיכאל (שם בדוי) ובחרתי שלא להזדהות בשמי המלא בגלל שאני עדיין לא מרגיש מוכן לצאת לאור לחלוטין עם הסיפור שלי שבמידה רבה שינה את החיים שלי מקצה מקצה. בכל זאת אני חושב שאת מה שאני עברתי, כל אחד צריך לדעת, בגלל שאפשר ללמוד הרבה מאד מהסיפור שלי ואם אנשים שעוברים דברים דומים ידעו איך להתמודד איתם בזמן אמת, זה יכול לחסוך הרבה כאבים ועוגמת נפש. אז כמו שאמרתי, קוראים לי מיכאל ואני עברתי מקרה קיצוני למדי של רשלנות רפואית. אני רוצה לספר לכם איך הכל התחיל, איך התמודדתי עם זה בזמן אמת ולמי פניתי לבקשת עזרה, ואיך בסופו של דבר הצלחתי לחזור לחיים רגילים בזכות הבישול. מקווה שהסיפור שלי ייתן לכם השראה, אלו שעברו דברים דומים ושתוכלו להבין גם אתם שאפשר להמשיך בחיים אחרי שעוברים רשלנות רפואית.

שבר פשוט שהסתבך

כמו הרבה אנשים אחרים, עברתי תאונת דרכים פשוטה יחסית. זה קרה כשרכבתי על האופניים לסופר ובדרך נפלתי וקיבלתי מכה די רצינית ברגל. הלכתי למיון ועשו לי צילום רנטגן שהצביע על זה שיש לי שבר ברגל. עשו לי גבס רגיל ושחררו אותי הביתה. חשבתי שהכל בסדר, אבל אחרי שלושה שבועות בהם השבר אמור היה להחלים, אני מרגיש כאבים חזקים שלא עוזבים. ניגשתי שוב לרופא ועשו לי צילום נוסף שגילה שבביקור הראשון, הרופא התעלם משבר נוסף באותה העצם שלא טופל. מכאן והלאה הייתי צריך להתחיל מסכת ארוכה של שיקום שכללה ניתוחים מורכבים, הרכבת פלטינות ושימוש במשככי כאבים חזקים מאד, וכל זה בגלל ששבר פשוט לא אובחן וטופל בזמן. כשהתרגלתי לחיים עם הנכות החדשה וסיפרתי את הסיפור לחברים, התחלתי להבין שמשהו במקרה שלי לא היה תקין. חבר קרוב זרק את המושג רשלנות רפואית וכך התחלתי לחפש מידע באתר lawtip שאפשר להבין בדיוק מה עברתי ומה בעצם מגיע לי. זאת למעשה הנקודה בה התחלתי לעמוד על הזכויות שלי.

אל תתפשרו על מה שמגיע לכם

הדבר הכי חשוב שאני יכול לומר זה שאסור להתפשר על הזכויות שלכם במקרים של רשלנות רפואית. בעזרת המידע שמצאתי באתר הצלחתי להגיע לעורך דין מנוסה שליווה אותי בכל התהליכים החשובים. הגשתי תביעה נגד ביטוח לאומי ובמקביל התחלתי בהליכי תביעה אזרחית מול בית החולים והרופא שהתרשל. קיבלתי פיצוי משמעותי כולל קצבה חודשית והרופא הזה, שמתברר שכבר יש לו בעבר כמה טעויות דומות, הועבר לתפקיד אחר בו דברים כאלו לא יכולים לקרות. מכאן יכולתי בעצם להתפנות לדאוג לעצמי.

המטבח שהציל אותי: כך הבישול עזר לי להתמודד עם נזקי הרשלנות הרפואית

המטבח שהציל אותי

מאז ומתמיד אהבתי לבשל, אבל לא לקחתי את זה למקום מקצועי אף פעם. בתהליך השיקום הארוך נאלצתי להיעדר מהעבודה ולרדת באופן משמעותי באחוזי המשרה, וכך מצאתי את עצמי מבלה שעות ארוכות בבית בחוסר מעש, מה שגרם לי בהחלט לדכדוך לא קטן. התחלתי לראות תכניות בישול, וברגעי השעמום חשבתי לעצמי שאולי כדאי לנסות להכין כמה דברים. מכאן גיליתי תשוקה ענקית. עם כספי הפיצויים נרשמתי לקורסים מקצועיים והפכתי את הדבר הזה, שהיה עד עכשיו בגדר תחביב בלבד, למשהו שאני עושה באופן סמי מקצועי וזה נתן לי כל כך הרבה משמעות ודרך לתרפיה מעולה, שאחרי כמה חודשים כבר הרגשתי הרבה יותר טוב. היום אני יודע להגיד בבירור – אם נפגעתם מרשלנות רפואית, תדאגו לעשות את מה שאתם אוהבים ולעמוד על כל הזכויות שמגיעות לכם!

מאמרים שעשויים לעניין אותך

נגישות